17 министри в проектокабинета на "Има такъв народ" и един без портфейл. Вчера съставът му беше представен на срещи с политическите сили в парламента, без ГЕРБ-СДС и ДПС. Предстои партиите да вземат своето решение - ще подкрепят ли този състав на правителство или не.
От БСП свикват днес Национален съвет, който ще вземе това решение. След заседание на парламентарната група на "Демократична България" стана ясно, че до следващата седмица трите партии в коалицията ще са уточнили как да гласуват за състава на така предложения Министерски съвет. Преди да приключи парламентарната процедура и "Изправи се БГ! Ние идваме!" ще решат дали да гласуват в подкрепа на този кабинет.
А по Конституция до петък кабинетът на Пламен Николов трябва да бъде представен на президента Румен Радев и след това внесен и разгледан от народните представители.
ОИК-Варна отложи решението за отстраняването на Благомир Коцев от кметския пост
НС е домакин на 66-ата Генерална асамблея на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество
Георг Георгиев пред БНТ: Нищо за Украйна не би могло да се случи без самата нея
Преговорите за мир в Украйна: Има ли доближаване в позициите на Киев и Вашингтон?
Съпругата на Литвиненко пред БНТ: Убийството му е ядрен тероризъм в центъра на Лондон