Полицията в германския град Дюселдорф разби наркомрежа за доставка на кокаин през местна пицария. Ключовата поръчка е била пица под номер 40 от менюто, но цената не се посочва.
Подозренията възникнали след проверка в ресторанта на инспекция по храните през март. Скоро наркополицията разбрала защо пица номер 40 е толкова популярна. Последвал обиск на жилището на управителя, който хвърлил през прозореца чанта с над килограм и половина кокаин, 400 грама канабис и 268 000 евро. Впоследствие той бил освободен и подновил продажбата на номер 40. Така полицията успяла да проследи цялата наркомрежа.
Задържани са трима заподозрени, включително 22-годишният лидер.
"Чрез поръчка на конкретен номер от менюто, в случая 40, човек получава и пакетче кокаин. Това беше ново за нас, защото човекът никога не е бил засичан за нарушения на закона за наркотиците", каза Михаел Граф фон Молтке - ръководител на полицейската операция.
ЕС решава ще предостави ли на Киев репарационен заем от замразените руски активи
Европейските лидери обсъждат използването на замразени руски активи за помощ на Украйна
Декларация ЕС – Западните Балкани: Северна Македония да изпълнява договора с България