Варненци излязоха на протест за 75-ти ден, за да поискат оставката на кабинета и на главния прокурор.
"Днес никой не ни заплашва с оръжие, но е време да се изправим срещу корупцията, която е също толкова голяма заплаха за нашата независимост", казаха ораторите на протеста.
Те настояха за решаване на системните проблеми. От "Правосъдие за всеки" обясниха защо трябва изобщо да се премахнат длъжността "главен прокурор" и специализираните съдилища. По думите им, защото "главният прокурор е политическа фигура, подчинена на ДПС, а спецсъдилищата са репресивен и неефективен орган".
Със скандирания: "Оставка, съд, позор" и "Заедно" протестиращите приключиха и тази вечер събирането си във Варна.
Те блокираха за кратко кръстовището пред Общината и преминаха през центъра на града до катедралния храм.
Автор: Светлана Ганчева
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема