Поредна титла за Норвегия на европейското първенство по биатлон

Българките Лора Христова и Валентина Димитрова не стартираха в преследването

Марен Киркейде
17:09, 27.01.2024

Норвежката Марен Киркейде спечели преследването на 10 километра за жени на европейското първенство по биатлон в Брезно-Осърбле (Словакия).

Киркейде, която стана и шампионка в индивидуалната дисциплина на 15 км, направи два пропуска в четирите стрелби и измина трасето за 29:49.9 минути.

Тя победи своята сънародничка Емили Охейм Калкенберг, която остана на 11.1 секунди също с две грешки. Трета е франццузойката Осеан Мишелон с пасив от 27.1 секунди и две пропуснати мишени.

Победителката в спринта Ида Лиен (Норвегия) водеше до средата на състезанието, но сгреши четири пъти в последните две стрелни и финишира на четвърта позиция.

Българките Лора Христова и Валентина Димитрова не стартираха.

Утре европейското първенство завършва с единичната и с класическата смесена щафета.