порто спортинг поделиха точките спретнаха масово меле
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:04, 12.02.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Претендентите за титлата в Португалия Порто и Спортинг Лисабон направиха равенство 2:2 в дербито от 22-ия кръг на Примейра Лига, играно на "Ещадио до Драгао".

Двубоят ще бъде запомнен най-вече с масовото меле, което двата тима си спретнаха след последния съдийски сигнал, довело до четири червени картона - по два за всеки отбор.

Шампионите от Спортинг, които влязоха в мача с шест точки изоставане от лидера Порто, започнаха отлично срещата и поведоха в резултата още в осмата минута чрез Паулиньо, а в 34-ата минута преднината им набъбна на два гола след попадение на Нуно Сантош.

Фабио Виейра върна един гол за домакините в 38-ата минута, а няколко минути след началото на втората част "лъвовете" останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Себастиан Коатес. "Драконите" се възползваха от численото си предимство, за да изравнят в 78-ата минута чрез Мехди Тареми.

В 96-ата минута централният защитник на Порто Пепе бе близо до това да донесе успеха на своите, но удара му с глава след корнер бе избит от голлинията. Опитният бранител се хвана за лицето и играчите на гостите решиха, че той се опитва да си изпроси дузпа, което доведе до сдърпване, прераснало в меле с участието на близо 40 души, включително и част от момчетата, подаващи топките.

В крайна сметка съдията показа директни червени картони на Пепе и резервата Агустин Марчезин от Порто, както и на Жоао Палиня и Табата от състава на гостите.

В класирането Порто запази преднината си от шест точки пред втория Спортинг, докато Бенфика заема трета позиция със седем точки по-малко от Спортинг.

Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
Чете се за: 01:35 мин.
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Спортни новини 16.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 16.05.2024
Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”
20:49, 16.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.