Португалия надви драматично Белгия и се класира за четвъртфиналите на Евро 2023 за младежи

21:03, 27.06.2023
Чете се за: 02:07 мин.
Национални отбори
португалия надви драматично белгия класира четвъртфиналите евро 2023 младежи

Отборът на Португалия се класира за четвъртфиналите на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години, след като в последния кръг от груповата фаза надигра с 2:1 тима на Белгия.

Това бе първи успех за "мореплавателите" в хода на турнира, но с оглед на равенството между Грузия и Нидерландия в другата среща, тези три точки се оказаха повече от достатъчни за момчетата на Руи Жорже, за да продължат напред в надпреварата.

След нулево първо полувреме португалците откриха резултата в 56-ата минута чрез Жоао Невеш, който се разписа със страхотен удар от въздуха.

Белгийците реагираха скоро след това и Йорбе Вертенсен възстанови паритета в резултата в 65-ата минута, вкарвайки само няколко минути, след като се бе появил като резерва.

Така се стигна до 87-ата минута, когато главният арбитър Вили Делажо отсъди спорна дузпа в полза на Португалия за нарушение на Дзино Дебаст срещу играч на "мореплавателите". Зад топката застана Тиаго Данташ и той не сбърка от бялата точка, носейки победата на своя тим.

По този начин португалците се класираха за четвъртфиналите като втория отбор от група "А" с 3 точки именно за сметка на Белгия, която остана на последната четвърта позиция с 2 пункта.

Потокът оглави един от домакините на шампионата Грузия с 5 точки, докато Нидерландия остана на третото място с 3 пункта.

Антоанета Костадинова: Доволна съм от представянето си, изпълних плана
Премиерът към инвеститори: Направете България страна на чудесата