Португалия попадна в една група на Евро 2024 с отборите на Чехия, Турция и Грузия.

Станко Димов
от Станко Димов
00:21, 12.06.2024
роналдо подобри oще два рекорда победа португалия катар

Отборът на Португалия победи Република Ирландия с 3:0 в последната си контрола преди началото на европейското първенство по футбол, което започва в петък и ще може да проследите пряко в ефира на БНТ.

Над всички и тази вечер беше Кристиано Роналдо, който остана на терена през всичките 9о минути и се отличи с две попадения след почивката. Особено красив беше първият гол на Роналдо, който се възползва от добро подаване на Рубен Невеш и с безмилостен удар с левия крак прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на съперника. За второто попадение на Роналдо асистира Диого Жота. Капитанът на „мореплавателите“ вече има впечатляващите 130 гола с екипа на родината си.

Преди почивката тон за успеха на Португалия даде Жоао Феликс, който откри резултата в мача в 18-ата минута. С голов пас за този гол се отчете звездата на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш, който изигра изключително силен мач и показа, че е в най-добрата си форма в навечерието на шампионата на Стария континент.

Силен мач за португалците изигра и Рафаел Леао, чийто спринтови възможности останаха мисия невъзможна за ирландските защитници.

Опасно горещо време в Южна и Източна България, дъжд и гръмотевици в северните райони