Силен вятър разпали отново потушените горски пожари край атомната централа в Чернобил. Димът достигна до Киев и предизвикаха драстично замърсяване на въздуха в украинската столица.
Украинското министерство на здравеопазването съобщава, че смогът в Киев и околностите не представлява химическа или радиологична заплаха. Гражданите на столицата, обаче, са били призовани да не излизат от домовете си.
Министерството предупреждава, че смогът може да причини главоболие, кашлица, затруднено дишане, дразнене на очите и възпаления на дихателните пътища.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите