Мерки срещу агресията ще представят на премиера акад. Николай Денков министерствата на вътрешните работи, на труда и социалната политика, на правосъдието и на образованието и науката.
Повод за работната среща е възложената от министър-председателя задача на ресорните министри в рамките на една седмица да идентифицират неработещите механизми за справяне с насилието и да посочат възможности за тяхното подобряване.
Георги Николаев е отправил първите си заплахи към Дебора през април
Поводът за предприемане на мерки срещу агресията стана случаят с обезобразеното 18-годишно момиче в Стара Загора и липсата на адекватни действия от страна на правосъдната система.
Георги Николаев в съда: Не съм отправял заплахи, сменете ми мярката, имам малко дете
Бруталното нападение над момичето предизвика сериозен обществен отзвук и протести срещу насилието с искане за справедливо правосъдие.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Зорница Русинова: Удължителният бюджет не застрашава влизането на България в еврозоната
Росен Желязков изрази съболезнования за жертвите при експлозията в бар в швейцарски курорт
Премиерът в оставка Росен Желязков поздрави Кипър за началото на председателството на Съвета на ЕС
Еврокомисарят по икономика: Преходът от лев към евро поставя България в сърцето на Европа
След трагедията в Кран Монтана: Траур, разследване и идентифициране на жертвите