Преброяване на домашните кучета започва в Благоевград. Идеята е да се знае колко от тях са регистрирани, колко не са и да се намали популацията на бездомните животни в града.
Йорданка Ковачева отглежда 5-годишния минипомеран Шери. Сдобила се с него, след като внучка ѝ се омъжила в София и не можела да се грижи за животното. Разхожда кучето два пъти на ден и почиства винаги след него. Недоумява как може да има собственици, които да изоставят животните си.
Според повечето благоевградчани броят на безстопанствените кучета е нараснал и най-вероятно те са изоставени от своите собственици.
Нараства обаче и броят на хората в града, които осиновяват изоставени животни.
Вижте повече в прякото включване на Десислава Малинова
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)