Представители на бизнеса от България и Гърция се обединяват с искане за отваряне на всички гранични пунктове между двете страни, тъй като търпят огромни загуби. Според тях е наложително да бъде възстановено в кратки срокове движението на стоки през граничен пункт "Илинден-Ексохи".
Пунктът е затворен от 22 юли, крайният срок за повторно отваряне сега е 31 август.
В Сутрешния блок на БНТ един от протестиращите коментира, че затварянето на границата е "малоумно решение", тъй като и сега шофьор на камион може да мине през "Кулата" без тест, но така се удължава изминатото разстояние с около 150 км в посока.
Автор: Станислава Христова
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?