Прекратиха мач от Лига Европа заради феновете

Фенове на Олимпик Марсилия
11:31, 01.10.2021
Чете се за: 02:10 мин.

Заради ексцесии по трибуните срещата между Марсилия и Галатасарай от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа бе прекъсната.

Играта бе спряна за около 8 минути в 38-ата минута на мача. Гостуващите запалянковци на стадион „Велодром” започнаха да хвърлят запалени факли и предмети на терена, въпреки че гостуващият сектор е ограден. Секунди по-късно агитките започнаха да хвърлят предмети едни срещу други.

Мениджърът на Галатасарай и полузащитникът на Марсилия Димитри Пайе се опитаха да успокоят феновете с молби. Играта бе подновена под звуците на пиратки.

В добавеното време на мача сблъсък между Уилям Салиба и Мбайе Диан отново нажежи страстите и феновете повторно захвърлиха предмети на терена. Турският вестник “Хюриет” твърди, че французите са развели гръцки знамена с цел да провокират гостуващата публика.

Това не е първият случай този сезон, в който френският клуб е въвлечен в подобен инцидент. Димитри Пайе бе уцелен с бутилка с вода в мач срещу Ница. Футболистът я хвърли обратно към феновете, които нахлуха на терена и се стигна до прекратяване на мача.

При победата над Монпелие с 3:2 в първия им мач за сезона домакинските запалянковци отново хвърляха предмети по терена.

Снощи срещата от Лига Европа завърши при резултат 0:0, а двата клуба ще бъдат глобени от УЕФА.

Протест на работници и служители от "Пристанище Варна"