 
                     
                     
                    Днес в София президентът Румен Радев откри международна конференция "Зелената сделка - иновации, инвестиции и справедлив преход". Той се срещна с еврокомисаря по сближаване и реформи Елиза Ферейра, която от вчера е у нас.
По думите на президента зелената сделка няма алтернатива и трябва да се случи. Според държавния глава България трябва да запази автономността на енергийната ни система. Призова и за изработване на национална енергийна стратегия.
"Индустриите, които отделят много въглеродни емисии, ще залязват и ще свиват своя принос като източник на поминък", каза Елиза Ферейра - еврокомисар по сближаване и реформи.
"За мен като президент, ние трябва да направим всичко възможно да запазим автономността на нашата енергийна система, да използваме в максимална степен нашите природни дадености като високопланински води, геотермали, слънце и вятър, да използваме нашите постижения към момента като технологии, особено в областта на ядрената енергетика, да използваме огромния капацитет и вече разработени научни разработки на нашите учени", заяви от своя страна президентът Радев.
 Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени
                                            
                    
                        Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени