При нисък кворум от 400 съдии, при общо 2200 имащи право на глас, Общото събрание на съдиите изслуша двама кандидати за членове на Висшия съдебен съвет - Марина Михайлова от Върховния административен съд и Деян Денев от Окръжен съд -Варна.
Съдия Михайлова определи за свой приоритет обучението на магистратите и кариерното израстване. Тя се обяви и за дискусия преди промени в съдебната карта.
Деян Денев застъпи тезата за необходимостта от качествена съдебна реформа и електронно правосъдие.
Ако бъдат избрани, двамата ще довършат мандата на Боряна Димитрова и Красимир Шекерджиев, които подадоха оставки заради недоволство от промените, които предложиха в съдебната карта.
Гласуването на кандидатурите ще бъде следващата събота.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)