Проф. Христо Пимпирев, директор на Българския антарктически институт, днес бе удостоен с почетното звание "Доктор хонорис кауза" на Висшето военноморско училище /ВВМУ/ във Варна.
Пред участниците в тържествената церемония началникът на учебното заведение - флотилен адмирал проф. Боян Медникаров посочи, че званието се присъжда за безспорния принос на проф. Пимпирев към развитието на българската наука.
Новият почетен професор на ВВМУ посочи, че е изключително горд от признанието и че това е признание за всички антарктици за това, че имаме база на ледения континент.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Шефът на ВиК-Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро