Приеха в болница олимпийски шампион от Париж

Даниел Уифен трябваше да бъде знаменосец на Ирландия по време на церемонията на закриването

16:49, 12.08.2024

Олимпийският шампион на 800 метра свободен стил Даниел Уифен, който трябваше да бъде знаменосец на Ирландия на церемонията по закриването на Олимпийските игри в Париж, пропусна събитието, след като беше хоспитализиран след плувния маратон на 10 км в Сена, съобщи RMC Sport.

Според информацията състоянието на плувеца се е влошило след участие в олимпийското състезание по плуване в открити води на 9 август, в което той зае 18-то място. В деня на церемонията по закриването, 11 август, спортистът беше хоспитализиран поради влошено здравословно състояние.

"Изключително съм разочарован, че пропуснах възможността да бъда знаменосец. Вчера постъпих в болница, тъй като бях много зле поради инфекция. Сега съм на лечение и се чувствам по-добре. Вчера повръщах и имах диария“, каза Уифен.

Уифен е на 23 години. На олимпиадата в Париж спечели два медала в състезания по свободен стил - златен на 800 м и бронзов на 1500 м. На тези дистанции спечели победи и на Световното първенство през 2024 г.

НПО настояват президентът да наложи вето срещу забраната в училище да се говори за различна сексуална ориентация