Българското приложение за COVID-19 Virusafe вече е достъпно за всички потребители на смартфони.
Чрез него личните лекари, болниците и полицията ще имат достъп до карта на най-засегнатите от вируса райони в страната и ще могат да следят симптомите на всички потребители.
При регистрацията приложението ще изисква въвеждане на лични данни, до които достъп ще имат единствено Министерството на здравеопазването и Националния оперативен щаб.
Целта на апликацията е въведените от всеки симптоми да стигнат до личните лекари. Така те ще могат да се свържат с рисковите пациенти и да ги консултират дали трябва да си останат вкъщи, или да постъпят в болница.
Използването на приложението е доброволно и безплатно. За да бъде активирано, потребителят трябва да изпрати есемес, който също е безплатен.
При регистрация на хора, върнали се от чужбина, приложението автоматично ще известява полицията, когато задължителният срок за карантина на тези хора е изтекъл.
Престижна европейска научна награда за учен от института INSAIT на проф. Мартин Вечев
Археолози откриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в Хераклея Синтика
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив