Британският принц Хари заяви, че би се радвал, ако има възможност да се сдобри с кралското семейство, но на този етап това му изглежда невъзможно. В ексклузивно интервю за Би Би Си, херцогът на Съсекс коментира разрива между него и семейството му, след решението му през 2020 г. той и съпругата му Мегън да се оттеглят от ролята си на работещи членове на кралското семейство. Двойката напусна Великобритания и се установи в Калифорния, САЩ.
В интервюто принц Хари казва още, че баща му - Чарлз Трети не му говори, както и че не е сигурен колко дълго още ще живее кралят. Британският монарх се лекува от рак, но от Бъкингамския дворец не разкриват подробности около заболяването му.
Според Хари, в основата на охлаждането на отношенията му с баща му, стои съдебния процес, който принцът заведе срещу британската държава за отпускане на засилени охранителни мерки, каквито обаче се полагат единствено на членовете на кралското семейство, какъвто към днешна дата той не е. Преди дни по-малкият брат на престолонаследника принц Уилям загуби делото в Лондон. За Би Би Си той каза, че към днешна дата не се чувства в безопасност и не би завел съпругата си Мегън и двете им деца - Арчи и Лилибет във Великобритания.
Без да уточнява кого визира, принцът казва още и че "някои членове на кралското семейство никога няма да му простят, че е написал книга". Принц Хари издаде своя автобиографична книга с името "Резервен", в която отправи множество критики към семейството си. Преди това той и Мегън Маркъл дадоха скандално интервю пред Опра, в което също обвиниха кралското семейство в лошо отношение към тях и дори расизъм.
Вашингтон временно разреши продажбата на ирански петрол, размрази активи на Техеран за 12 млрд. долара
10 години от Брекзит: Великобритания извън ЕС, хаос в политиката и разклатена икономика
Политическата криза в Румъния: Адриан Вещя не получи подкрепа за правителство
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Прокуратурата във Варна разследва шест досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия