Британският принц Хари, съпругата му Меган и нейната майка са преживели "почти катастрофално преследване с коли" заради папараци, съобщи говорител на принца.
Инцидентът е станал във вторник след като херцогът и херцогинята на Съсекс са присъствали на официална церемония по връчване на награди в Ню Йорк.
Уточнява се, че последвалото "безмилостно преследване" е продължило повече от два часа. Едва са били избегнати сблъсъци с други шофьори, както и удари на пешеходци и полицейски служители.
Публичните личности предизвикват обществен интерес, но това не бива да е за сметка на нечия сигурност, посочва говорител на принц Хари.
Говорителят допълва, че публикуването на подобни изображения, получени с папарашки методи, насърчава екстремна практика, която е опасна за всички участници.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Президентът Илияна Йотова посети завод край Баку, изграден с изцяло българска инвестиция
Когато звучеше "Bangaranga", всички ставаха и танцуваха – журналистът Виктор Борисов от БНТ разказва за феномена DARA
"Историческа и смазваща победа": Европа говори за DARA след триумфа на Евровизия
След триумфа на „Евровизия“: Кои са кукерите, станали запазена марка на „Bangaranga“?
Победата на DARA завладя и сцената на Малък градски театър "Зад канала"