Йоан Холендер - дългогодишeн директор на Виенската държавна опера, гостува в Пловдив, за да съдейства за развитието на класическата сцена в града. Прочутият артист и мениджър е желан консултант на световни музикални сцени и не крие пристрастието си към българските оперни гласове.
Холендер е гостувал многократно в България, консултирал е операта и филхармонията в София. Под тепетата идва за първи път – по покана на директора на Пловдивската опера Диан Чобанов. Чува добри думи за музикалните традиции в града от режисьора Вера Немирова.
"България има много международни първокласни певци. Австрия никога не е имала големи международни певци. Това е един дар, даден на този народ", казва Йоан Холендер, оперен мениджър.

Музикалният експерт ще съдейства за привличането на значими оперни имена, които да пеят в Античния театър – единствената сцена в града, която истински го впечатли.
"Днес вие може да имате изпълнители от целия свят. Българи могат да пеят по света и светът да пее в България. Дори и да не разполагате с толкова добри условия като сценична база и заплащане", коментира Холендер.
Известен с откровените си и често силно критични отзиви за музикалните традиции на съвремието, маестро Холендер препоръча да се поставят повече класически оперни заглавия и вниманието в спектаклите да бъде насочено преди всичко към певците, които са стожерите на оперното изкуство.
 Културни дейци ще бъдат удостоени с Почетния знак на президента за Деня на народните будители
                                            
                    
                        Културни дейци ще бъдат удостоени с Почетния знак на президента за Деня на народните будители
                    
                     Революция в производството на ядрена енергия: България със световен пробив в науката
                                            
                    
                        Революция в производството на ядрена енергия: България със световен пробив в науката
                    
                     Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени
                                            
                    
                        Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени