ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

 

Продължава изваждането на заровени бали с боклуци край Червен бряг

Чете се за: 00:25 мин.
продължава изваждането заровени бали боклуци червен бряг
Снимка: Спецпрокуратура

Продължават действията по разследването и установяването на местонахождението на ями, служещи за незаконно съхраняване на отпадъци, притежаващи белезите на опасни, на територията на землищата в Червен бряг и село Рупци, обл. Плевен, съобщиха от Специализираната прокуратура.

Работата на екипите се извършва във връзка с досъдебното производство, по което в качеството им на обвиняеми са привлечени Атанас Бобоков, Пламен Бобоков, както и длъжностни лица.

В началото на месеца стана ясно, че незаконно загробените боклуци там са повече от 120 тона, като част от тях са на акумулаторни батерии, внесени от Словакия и Румъния.

Тогава от Спецпрокуратурата коментираха, че е открито и трето място с изкопни ями, които са служили за съхранение на неустановено като количество и съдържание незаконен отпадък. Районът се охранява като предстоят действия по установяване на произхода на отпадъците.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?