Директорът на Софийската опера и балет академик проф. Пламен Карталов с премиера на книгата си "Моят Вагнер".
Изданието беше представено в големия салон на Българската академия на науките от оперния критик д-р Клаус Биланд.
Книгата включва изследване на шест постановки - създадени и представени в продължение на 10 години в България, Германия, Минск, Беларус, Любляна, Словения и Русия.

На представянето на книгата академик Карталов получи почетен плакет за заслуги към международния фестивал "Софийски музикални седмици".
Подготовката за "Евровизия 2027": Бургас и БНТ с пълна подкрепа от държавата за организацията на песенния конкурс
Среща на вицепремиера Иво Христов с кмета на Бургас: Държавата осигурява 20 млн. евро за подготовката за "Евровизия 2027"
Уникално откритие на Перперикон – намериха личния печат на императрица Ирина Комнина
Частично бедствено положение в община Струмяни заради падналите проливни дъждове
Дете е причинило големия пожар в Хасковско, който обхвана 14 хиляди декара