ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Проф. Радка Аргирова: 8% от хората с коронавирус в България достигат тежко състояние, в света са около 12-15%

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
5407
Чете се за: 00:32 мин.
Здраве
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      В предаването "Денят започва с Георги Любенов" вирусологът проф. Радка Аргирова каза, че не става дума за втора вълна, а в момента наблюдаваме епидемия, която е в своя разгар.

      Проф. Аргирова отбеляза, че "в България процентът на хората, които достигат до тежко състояние и тежка дихателна недостатъчност, интубацията, все пак е много по-нисък отколкото същия процент, който се докладва за света. У нас са около 8%, а в света - около 12-15%".

      На този фон ние имаме нарастващ или постоянно висок в последните няколко дни брой на новооткритите заразени лица. Това означава, че се разхождат хора, които имат лека симптоматика или никаква и които са източник на вируса, каза вирусологът.

      Проф. Аргирова призова хората, които има и най-малко оплакване, да се обърнат към медицинските власти и да си направят тест.

      Целта е колкото може по-рано да бъдат изолирани, са не стават източник на инфекцията, подчерта тя.

      Вижте повече във видеото.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?