Със символичен полет от летище "Шарл де Гол", "Ер Франс" каза сбогом на най-големия самолет в своя въздушен флот.
На борда на "Еърбъс А380" летяха 516 служители на авиокомпанията, свързани с този самолет. Машината летя 2 часа и 20 минути и се върна на парижкото летище.
Френският национален авиопрезвозвач планираше да изведе от употреба своите суперджъмбо след две години, но кризата с коронавируса ускори нещата.
Компанията "Еърбъс" ще прекрати производството на най-големия си самолет през 2022 г.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг