Заместник-председателят на Сметната палата и предложена за служебен премиер Горица Грънчарова-Кожарева подаде сигнал за оказван ѝ натиск в хода на формиране на проект за служебно правителство, съобщиха от прокуратурата.
По-рано днес Грънчарова отиде при и.ф. главния прокурор Борислав Сарафов, за да подаде сигнала:
"Сигналът съдържа данни, свързани с избора на служебни министри, които Горица Грънчарова-Кожарева е осъществила в периода от 9 до 19 август 2024 г. С оглед на изложените твърдения и изискванията на НПК предстои компетентната Софийска градска прокуратура да извърши проверка", уточняват от държавното обвинение.
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро