Прокуратурата няма да снема сведения от журналисти в хода на проверката на предоставените от премиера медийни публикации за лица, вероятно извършили престъпления от общ характер.
Във връзка с многобройни медийни запитвания, Прокуратурата на Република България информира:
В хода на извършвана от Върховната касационна прокуратура проверка по реда на чл. 145 от Закона за съдебната власт относно предоставените от министър-председателя медийни публикации, свързани с 19 лица, за които твърди, че вероятно са извършили криминални и икономически престъпления, на 10 февруари наблюдаващите прокурори изпратиха искания до Министерство на вътрешните работи, с оглед получаване на пълната информация за лицата.
Искането е и за това дали и какви действия правоохранителните органи са предприемали съгласно своите правомощия.
Прокуратурата няма да снема сведения от журналистите, автори на предоставените от министър-председателя публикации, относно съдържанието на написаните от тях материали, допълват от държавното обвинение.
Военни прочистват района извън завод „ЕМКО“ от невзривени боеприпаси и отломки след възникналия инцидент
Професия ръководител на полети: Как се управлява натовареният въздушен трафик?
Големият пожар край Хасково: 13-годишен запалил треви „да види какво ще стане“