Във връзка с медийни запитвания относно основанията за призоваване на бившия министър-председател Бойко Борисов, пресцентърът на Прокуратурата на Република България заявява, че твърденията за това, че се касае за „стари сигнали“ и внушенията за нередности при прилагането на процедурите не отговарят на истината.
Бойко Борисов след разпита в СГП: Отивайте в парламента да вършите работа
Борисов е призован по законоустановения ред за снемане на обяснения във връзка с проверка по реда на чл. 145 от ЗСВ, водена от Върховна касационна прокуратура по сигнал от гражданско сдружение, съдържащ твърдения за корупция и злоупотреба с власт от Б.Б. - председател на политическа партия, М.Н. – бивш министър и др. лица, за които пресцентърът на Прокуратурата на Република България уведоми обществеността на 23.05.2023 г.
Бойко Борисов влезе на разпит, депутати от ГЕРБ се събраха пред СГП, за да го подкрепят
Бойко Борисов е призован на разпит и във връзка с досъдебното производство, ръководено от Софийска градска прокуратура, медийно известно като “Барселонагейт”.
Всички твърдения с медиен характер в различен от посочения смисъл не почиват на фактите и не отговарят на обективната истина.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Проф. Пламен Киров: Сарафов не може отново да заеме поста на и.д. главен прокурор
Мотористите готови на протест: Искат да могат да плащат разсрочено „Гражданска отговорност“
Съдът остави в ареста двамата бивши украински военни, задържани у нас и обвинени в шпионаж
Дечев за скандала около главния секретар на МВР: Стари ченгета използват мръсни номера
Илияна Йотова: Всяка форма на насилие срещу политически лидери, демократични институции и граждани е категорично недопустима
Вълна от подкрепа от световните лидери за Доналд Тръмп след опита за покушение
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров