Нова заповед на образователния министър за организацията в училищата.
В общините, където 14-дневната заболеваемост е над 500 на 100 000 население, обучението ще е електронно.

Това не важи за учениците в начален етап, чиито родители са разрешили - децата им да бъдат тествани, за да учат присъствено.

Там, където заболеваемостта е между 250 и 500 на 100 000, население ще се организира електронно обучение за 50% от паралелките във всяко училище.
При наличие на тестове за учениците от 1-ви до 4-ти клас, те няма да се включват в ротацията, а ще продължат да учат присъствено.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.