Административно производство проверява действията на бившия вътрешен министър Бойко Рашков по време на предизборно събитие в Земен.
Сигнал срещу него е подаден от жена от Перник, която впоследствие заявила, че не е присъствала на събитието и са злоупотребили с нейните данни. В полицията в Радомир са снети показания и на свидетели.
Днес Рашков трябваше да се яви в Районното управление там.
"Тъй като той живее на адрес, различен от РУ Радомир, т.е. в столицата, ще бъде изпратена преписката от делегация да му бъдат снети сведения на място от колегите по местоживеене и след това ще бъде призован за връчване на акт за установяване на административно нарушение, ако има основание за това", каза Венцислав Алексов - говорител на ОД МВР-Перник.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Случаят "Петрохан": Защо във финансовите отчети на Ивайло Калушев липсват дарения, направени от публични лица?
ВСС ще разгледа въпроса с назначаването на вр.и.ф. главен прокурор по искане на правосъдния министър
Министърът на правосъдието свиква заседание на ВСС с искане за определяне на временно и.ф. на главен прокурор
Служебният министър на МВР Емил Дечев беше освободен като съдия от Съдийската колегия на ВСС
Новите мита на Тръмп: Първо 10%, а по-късно и 15% върху всички стоки