13:09, 17.12.2020
Чете се за: 00:36 мин.
псж победи лориен дома
Снимка:

Парижани надиграха с 2:0 у дома тима на Лориен в двубой от 15-ия кръг на френската футболна Лига 1.

Двубоят започна минута мълчание в памет на треньора Жерар Улие, който почина този понеделник на 73-годишна възраст.

През първото полувреме и двата тима организираха по няколко опасни атаки, но нито един от двата отбора не съумя да отбележи.

Най-чистата възможност се откри пред Андер Ерера, но след неговия изстрел топката срещна гредата на вратата, пазена от Пол Нарди.

Малко след почивката Мбапе беше повален в наказателното поле от Андре Гравийон, който за това си действие получи втори жълт картон и бе пратен преждевременно под душовете.

Потърпевшият футболист застана зад топката и ознаменува новата си прическа с гол, който даде аванс на ПСЖ.

В 61-та минута пък Мойс Кийн подсигури трите точки за възпитаниците на Томас Тухел, след като се възползва от подаване на Рафиня.

С победата ПСЖ остана на точка за лидера Лил и на една пред третия Лион. Четвъртия Марслия е на 4 пункта от парижани, но и с два мача по-малко.

Съдът на ЕС: Унгария е нарушила закона за предоставянето на убежище