ПСЖ постигна знаменита победа над Барселона и е на полуфинал в Шампионската лига

На полуфиналите парижани ще се изправят срещу Борусия Дортмунд.

00:00, 17.04.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Пари Сен Жермен ПСЖ Килиан Мбапе

Пари Сен Жермен се класира за полуфиналите в Шампионска лига, след като отстрани Барселона в четвъртфиналната фаза от надпреварата. Френският гранд спечели гостуването си с 4:1 и продължи напред с общ резултат 6:4.

Първата среща бе спечелена от шампиона на Испания с 3:2.

Каталунците наложиха домакински натиск на Олимпийския стадион в Барселона и откриха резултата в 12-ата минута. Ламин Ямал проби отдясно и подаде към Рафиня, който засече паса му с едно докосване за 1:0.

След половин час игра обаче нещата се усложниха за домакините. Роналд Араухо получи директен червен картон, за нарушение срещу Брадли Баркола, който се отскубваше сам срещу вратаря.

Парижани се възползваха от численото си преимущество на терена и изравниха. Осман Дембеле отново наказа бившия си отбор.

След почивката играчите на Луис Енрике стигнаха до обрат. Витиня отправи плътен удар извън наказателното поле, който попадна в далечния ъгъл на вратата, пазена от Марк-Андре тер Щеген.

В ответната атака Илкай Гюндоган пропусна добра възможност за домакините, като стреля в лявата греда. Секунди по-късно Шави Ернандес бе изгонен за спор със съдията.

Ситуациите пред двете врати идваха една след друга. Шампионът на Франция получи дузпа след шпагат на Жоао Кансело в краката на Осман Дембеле. Килиан Мбапе се разписа от бялата точка.

В предпоследната минута на редовното време френският тим наложи още един удар по своя съперник. Килиан Мбапе удвои головата си сметка и оформи крайния резултат.

Двубоят бе съпътстван от спорни съдийски отсъждания, които предизвикаха гнева на домакините, а треньорът на Барса Шави не сдържа нервите си и бе изгонен на трибуните с червен картон от румънския рефер Ищван Ковач. Каталунците имаха претенции и за дузпа за нарушение срещу Гюндоган, но румънският арбитър подмина ситуацията.

На полуфиналите Пари Сен Жермен ще срещне Борусия Дортмунд, който отстрани Атлетико Мадрид.

В другия полуфинал ще играят победителите от срещите в сряда Манчестър Сити - Реал Мадрид и Арсенал - Байерн Мюнхен.

Бившият баскетболист и треньор на Спартак Плевен Илия Станков почина на 47-годишна възраст
Борусия Дортмунд се класира за полуфиналите в Шампионска лига след домакински успех над Атлетико Мадрид