00:04, 13.08.2023
Чете се за: 01:55 мин.
псж фалстарт ерата луис енрике
Снимка: Туитър

Отборът на Пари Сен Жермен стартира с равенство 0:0 срещу Лориен защитата на титлата си във френската Лига 1.

Парижани, които са раздирани от проблеми покрай скандалите с Килиан Мбапе и евентуалното напускане на Неймар, определено бяха далеч от най-добрите си дни срещу "мерлузите" и в крайна сметка създадоха твърде малко в предни позиции, за да заслужат победата при дебюта на новия си наставник Луис Енрике.

Едно от малкото положения за ПСЖ дойде още в 8-ата минута и се откри пред новото попълнение Гонсало Рамош, който стреля технично от средно разстояние, но стражът на Лориен Ивон Мвого се отчете с добра намеса.

Гостите от своя страна пък също имаха своя шанс на "Парк Де Пренс" в края на първото полувреме, когато Лоран Абергел открадна топката в опасна зона и стреля, но видя как ударът му се отбива от страничния стълб на вратата, пазена от Джанлуиджи Донарума.

В крайна сметка попадение така и не падна, а по този начин Лориен за трети пореден мач успя да не загуби срещу ПСЖ, като при последната им среща дори срази френския първнец с 3:1 като гост в срещао от миналата кампания.

Реал Мадрид си тръгна с три точки от "Сан Мамес" за старт на новия сезон, Белингам бележи при дебюта си
Дани Олмо и РБ Лайпциг вгорчиха дебюта на Хари Кейн в Байерн Мюнхен и триумфираха със Суперкупата насред "Алианц Арена"