13:00, 28.09.2020
Чете се за: 00:48 мин.
Европейски футбол
псж нова победа франция

Шампионът на Франция "Пари Сен Жермен" записа победа като гост над "Реймс" с 0:2 в мач от петия кръг на Лига 1.

Двата гола за отбора на Томас Тухел реализира Мауро Икарди след две асистенции на френската звезда Килиан Мбапе.

Първото попадение на "Стад Агуст Делон" падна още в 9-тата минута.

Мбапе направи хубав рейд през центъра, а след това пусна точен пас към Мауро Икарди, който отбеляза.

В 18-тата минута аржентинецът имаше шанс за втори гол след като бе намерен на границата на вратарското поле от Ди Мария, стреля с глава, но вратарят на домакините спаси.

В 43-тата минута Неймар направи добър рейд от ляво, преодоля трима футболисти на "Реймс", но стреля в аут.

В средата на второто полувреме домакините имаха своя шанс да изравнят.

Минутата бе 61-ва, а току що влезлият в игра Булайе Диа, уцели гредата.

Буквално в следващата атака шампионите вкараха втория си гол.

Мбапе направи хубаво двойно подаване с Юлиан Дракслер, а след това пусна успореден пас на гол линията.

На границата на вратарското поле бе Мауро Икарди, който реализира за 2:0.

Първоначално попадението бе разгледано с ВАР, но впоследствие бе зачетено от съдията.

Това бе трета поредна победа за "Пари Сен Жермен" в първенството на Франция.

"Реймс" остана на 19-та позиция само с 1 точка.

В следващия мач парижани домакинстват на "Анже", докато "Реймс" гостува на лидера в класирането "Рен".