ПСЖ завърши 2020-та с убедителна победа

11:35, 24.12.2020
Чете се за: 00:37 мин.
псж завърши 2020 убедителна победа

Отборът на Пари Сен Жермен завърши календарната година с разгромен успех над Страсбург с 4:0 в среща от 17-ия кръг на френската Лига 1.

Шампионите взеха аванс в 18-та минута, когато точен беше младият талант Тимоти Пембеле, а с това се изчерпаха и интересните моменти през първата част.

След почивката възпитаниците на Томас Тухел трябваше да чакат до заключителните десетина минути на двубоя, за да си подсигурят трите точки, като точни последователно бяха Килиан Мбапе, Идриса Гей и Мойс Кийн.

Въпреки победата тимът на ПСЖ остана на третото място в Лига 1 на точка зад лидерите Лион и Лил, които снощи също записаха победи, съответно срещу Нант и Монпелие.

Съставът на Страсбург пък остана над зоната на изпадащите с 14 точки, на две от опасната зона.

В първите си мачове за 2021 година ПСЖ ще гостува на Сент Етиен, докато Страсбург приема Ним.