Пьотр Нестеров допусна обрат и загуби на четвъртфиналите на тенис турнира в Добрич

пьотр нестеров допусна обрат загуби четвъртфиналите тенис турнира добрич
Снимка:
16:53, 22.08.2024
Чете се за: 02:22 мин.

Пьотр Нестеров отпадна на четвъртфиналите на тенис турнира от сериите "Чалънджър" в Добрич.

Той допусна обрат срещу Иван Гахов от Русия и отстъпи с 6:2, 4:6, 4:6 след два часа и 12 минути игра.

В първия сет Нестеров доминираше от самото начало и набързо поведе с 3:0 с пробив във втория гейм. В осмия 21-годишният национал направи още един брейк, за да затвори частта за 33 минути игра.

Левичарят Гахов проби в откриващия гейм на следващия сет след топка в аут на съперника.Това беше достатъчно на 332-ия в световната ранглиста руснак да изравни частите.

В решаващия сет отново Гахов успя да пробие за 3:2 и след това да затвърди. В деветия гейм Нестеров сервираше за оставане в срещата. Съперникът му обаче стигна до мачбол след сбъркано воле от национала ни. Пьотр не трепна и „изтри“ точката с четвъртия си ас, а след това взе подаването си за 4:5. След това руснакът сервираше за победата. Той поведе с 40:15 и реализира първата възможност, когато топката на Нестеров от бекхенд се спря в мрежата.

За представянето си в Добрич Пьотр Нестеров заслужи 8 точки за световната ранглиста, където в момента се намира на 439-ото място.

На двойки Антъни Генов и Владислав Орлов (Украйна) елиминираха вторите поставени Давид Пихлер (Австрия) и Матей Воцел (Чехия) с 6:3, 6:7(5), 22-20 след 2:10 часа игра и се класираха за полуфиналите.

Българинът и украинецът пропиляха аванс от сет и 4:2 гейма във втория, а в шампионския тайбрек пропуснаха девет мачбола и спасиха три, за да стигнат все пак до крайния успех при десетата си възможност.

Те очакват за място на финала победителите от двубоя между изцяло българската двойка Динко Динев и Николай Неделчев срещу Александър Мерино (Перу) и Кристоф Негриту (Германия), които играят в момента.

Манукян продължава защитата на титлата си на Държавното лично първенство по тенис при мъжете