Пьотр Нестеров и Симон Антони Иванов продължават към четвъртфиналите на сингъл в Румъния

14:21, 01.06.2023
Чете се за: 01:47 мин.
пьотр нестеров започна годината победа тенис турнир монастир

Българските тенисисти Пьотр Нестеров и Симон Антони Иванов се класираха за четвъртфиналите на турнира на ITF на клей, който се провежда в Констанца, Румъния.

Националът за Купа "Дейвис" Нестеров надигра в два сета поставения под №7 представител на домакините Дан Александру Томеску - 7:5, 6:3.

В първия сет българинът отрази и два сетбола пред неговия съперник, което допълнително му помогна да затвори срещата за малко под два часа на корта.

Малко по-късно днес Пьотр и неговият партньор на двойки Олаф Печковски от Полша ще излязат за мача си от полуфиналите на надпреварата срещу представителите на Швейцария Лурой Мартинес и Николас Париция.

Междувременно, 4-ят в схемата Симон Антони Иванов също си осигури място сред най-добрите осем в надпреварата на сингъл, след като елиминира с 6:4, 6:2 над Игнасио Кару от Уругвай за 88 минути игра.

В спор за място на полуфиналите Иванов ще срещне някой измежду германеца Том Генч и датчанина Елмер Мьолер, докато съперник на Пьотр Нестеров ще бъде победителят от изцяло румънския дуел между Калин Манда и Себастиан Гима.

Задържаха контрабандни златни накити за над 480 000 лева в тайник на автобус на "Капитан Андреево"