Пьотр Нестеров отпадна от турнир в Румъния

Поражение за българина на турнира на клей от сериите Чалънджър

пьотр нестеров размина титлата казахстан
16:29, 08.07.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров загуби във втория кръг на квалификациите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Яш (Румъния) с награден фонд 120 950 евро.

Нестеров загуби в драматичен мач с 4:6, 7:6(3), 6:7(1) от Илия Снитари (Молдова). Срещата продължи 3 часа и 12 минути.

Българинът допусна пробив за 4:5 в първия сет и го загуби с 4:6. Във втората част Нестеров навакса на три пъти пасив от пробив, а при 5:6 спаси и мачбол в полза на Синтари. Така се стигна до тайбрек, а в него Пьотр спечели със 7-3 точки.

Нестеров проби за 1:0 в началото на третия решителен сет, но допусна обрат за 2:5. Българинът не се предаде и изравни при 5:5, а след това се стигна до нов тайбрек. В него Нестеров обаче отстъпи с 1-7 точки.

Лоренцо Музети за първи път се класира за четвъртфинал на турнир от Големия шлем
Александър Василев загуби драматично в първия кръг на сингъл при юношите на Уимбълдън