Министърът на регионалното развитие и благоустройството Виолета Комитова се срещна с представители на „Автомагистрали - Черно море“ АД и на КНСБ във връзка със забавени плащания към фирмата за изпълнени от нея ремонтни дейности в участъка между Чирпан и Стара Загора на АМ „Тракия“. В срещата участваха също заместник-министър Тодор Анастасов, председателят на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ Апостол Минчев, Цветелина Лазарова - началник на кабинета на регионалния министър, и Мирослава Владимирова - главен секретар на МРРБ.
Извършената от „Автомагистрали - Черно море“ АД работа е приета, стана ясно по време на срещата.
Ръководството на Министерството на регионалното развитие и благоустройството увери представителите на фирмата и на синдикалната организация, че се работи за осигуряване на необходимия финансов ресурс за изплащане на дължимата сума, която възлиза на около 40 млн. лева.
Възможните източници на средства са от бюджета или чрез бюджета на „Автомагистрали“ ЕАД. Проучва се финансовото състояние на държавната компания, за да се прецени дали фирмата може да плати необходимите средства. Предстои провеждане на среща с нейното ново ръководство.
Зам.-министър Тодор Анастасов информира, че запорът на сметките на „Автомагистрали“ ЕАД е премахнат.
Министър Комитова коментира, че за качеството на изпълнената работа по републиканските пътища в страната ще се разчита на контрол от страна на гражданите, които да сигнализират министерството в случай на недобро състояние. Тя отново подчерта, че според нея най-скъпото строителство е незавършеното и затова държи работата по започнатите обекти да бъде завършена.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа