Държавният глава Румен Радев подписа указ, с който предлага на 49-ото Народно събрание да избере за министър-председател кандидата, предложен от първата по численост парламентарна група.
Днес на „Дондуков“ 2 президентът се срещна с кандидата за премиер, излъчен от ГЕРБ-СДС, и с представители на парламентарната група. В разговора участва и вицепрезидентът Илияна Йотова.
Номинираната за министър-председател Мария Габриел върна изпълнен първия проучвателен мандат, който ѝ беше връчен вчера от държавния глава в съответствие с конституционната процедура, и представи състав и структура на Министерски съвет.
Американска делегация отчете напредък на България по пътя към безвизов режим със САЩ
Председателят на парламента Михаела Доцова откри 13-ата пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско