Радулов и Дженев се класираха за четвъртфиналите на двойки на "Ориндж Боул"

радулов дженев класираха четвъртфиналите двойки ориндж боул
Снимка: БФ Тенис
10:39, 08.12.2022

Илиян Радулов и Адрияно Дженев се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнира "Ориндж Боул" в Плантейшън, щата Флорида. Надпреварата се води неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 години.

Поставените под №4 в схемата българи победиха Лиам Дровър-Матинен от Канада и Яник Келм от Германия със 7:6(1), 6:2.

За място на полуфиналите Радулов и Дженев ще играят срещу Рея Хаттори от Япония и Ария Шах от Индия.

Илиян Радулов при юношите и Росица Денчева при девойките пък се класираха за осминафиналите на сингъл.

Радулов, поставен под №7 в схемата, разгроми с 6:0, 6:3 Алекса Писарич от Сърбия. На старта Илиян се наложи с 6:3, 6:1 над Фелипе Морено от САЩ. Така Радулов загуби само седем гейма в първите си два мача. За място на четвъртфиналите Илиян ще играе срещу №9 в схемата Даниил Панарин от Русия.

При девойките Денчева разгроми с 6:0, 6:0 Ава Круг от САЩ. Роси започна турнира с обрат над друга представителка на домакините Катрин Хюй от САЩ с 3:6, 6:4, 6:3. На осминафиналите Денчева ще играе срещу Маделин Жесуп от Тайван.

На първо четене: Парламентът прие увеличаване на минималната работна заплата
ДБ към Габровски: Няма да подкрепим мандата, но ще работим с Вас, ако съставите правителство