Рафаел Надал и Каспер Рууд започнаха с победа на двойки на турнира в Бостад

Във втория кръг Надал и Рууд ще очакват победителя от сблъсъка между двойките Тео Арибаж и Роман Сафиулин срещу Мариано Навоне и Камерън Нори.

рафаел надал каспер рууд започнаха победа двойки турнира бостад
17:37, 15.07.2024
Чете се за: 02:25 мин.

Испанецът Рафаел Надал и норвежецът Каспер Рууд стартираха с победа на двойки на турнира на клей от сериите ATP 250 в шведския град Бостад.

В мач от първия кръг двамата надиграха поставените под номер 2 в схемата Гидо Андреоци от Аржентина и Мигел Анхел Рейес-Варела от Мексико с 6:1, 6:4.

Надал и Рууд до момента не бяха играли като двойка в официален мач, но двамата се познават отлично, тъй като тренират заедно в академията на испанеца. Доброто им партньорство пролича още в началото на мача, който започна с три поредни гейма в тяхна полза. Бившият водач в световната ранглиста на сингъл и настоящият номер 9 успяха да направят и още един пробив в края на първия сет, за да го спечелят с 6:1.

Ситуацията на корта не се промени чувствително и във втория сет, в който Надал и Рууд пробиха още в първия гейм.

Андреоци и Рейес-Варела все пак върнаха пробива и изравниха при 3:3, когато мачът беше спрян за пръв път заради дъжд. Веднага след подновяването на играта участващите с "уайлд кард" Надал и Рууд реализираха четвъртия си брейк в мача.

При 5:4 гейма срещата беше прекъсната за втори път заради дъжд, след което на сервис на Надал мачът приключи.

Във втория кръг Надал и Рууд ще очакват победителя от сблъсъка между двойките Тео Арибаж (Франция) и Роман Сафиулин (Русия) срещу Мариано Навоне (Аржентина) и Камерън Нори (Великобритания).

За носителя на 22 титли от Големия шлем Надал това бе първи официален мач от загубата му от Александър Зверев в първия кръг на Ролан Гарос. Испанецът се готви за участието си на Олимпийските игри в Париж, където ще играе на сингъл, както и на двойки със сънародника си Карлос Алкарас.