Рафаел Надал ще играе на Мастърса в Париж и на Финалите на АТП в Торино след завръщане от контузия, потвърди треньорът му Карлос Моя. 22-кратният шампион в турнирите от Големия шлем получи травма в коремната област на Уимбълдън през лятото, която изигра роля и при отпадането му на Ю Ес Оупън през септември.
Испанецът игра само двойки с Роджър Федерер на Лейвър Къп оттогава насам, но според Моя тренира добре у дома и ще участва на Мастърса в Париж, който стартира на 31 октомври, за да се подготви за Финалите на АТП в Торино.
„Преди да пристигнеш в Торино, трябва да изиграеш мачове в Париж, които са подобни“, каза Моя за балеарската телевизия IB3. Световният номер 2 Надал се завърна в Майорка след загубата си на осминафиналите в Ню Йорк от Франсис Тиафо.
Впоследствие той участва на Лейвър Къп, преди да приветства първородната си рожба. Той се завърна на тенис корта в подготовка за Париж, който е един от двата турнира от Мастърс веригата, заедно с Маями, където Надал все още не е печелил. „Той не успява да го спечели, но постигна добри резултати и бе близо до титлата на няколко пъти. Винаги имаме надежда, защото Рафаел е конкурентен на всеки един турнир“, обясни още Карлос Моя.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok