Вицепрезидентът Илияна Йотова подкрепи участниците в първата творческа среща семинар на ръководителите на фолклорни състави в чужбина.
В София, по идея на Асоциацията на българските фолклорни състави в чужбина, се събраха представители на 22 групи от 11 държави. Целта на срещата е обмяната на опит и създаването на контакти с български специалисти – хореографи, концертмайстори, корепетитори, музикални педагози.
„Вие сте едно от най-красивите лица на България зад граница. Благодаря ви, че отстоявате и популяризирате българщината. Българското е нашият код, независимо в коя част на света живеем“, обърна се вицепрезидентът към участниците в срещата.

В приветствието си вицепрезидентът отново постави въпроса за уреждането на статута на Асоциацията на българските фолклорни състави в чужбина, за да може да бъдат по-лесни контактите и с българските институции и дейността ѝ да бъде подпомагана от българската държава.
„Присъствието на представители на три институции – президентство, Министерство на културата и Изпълнителна агенция за българите в чужбина, е знак за подкрепа от страна на българската държава“, изтъкна Йотова.


Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
ДАРА отправи специален поздрав за Бургас: "Евровизия" е магия, вие я притежавате също
"Евровизия 2027" в Бургас: Готови сме да посрещнем Европа и света, обединени от музиката
Министърът на културата Евтим Милошев поздрави Бургас за домакинството на "Евровизия 2027"
Историческа операция: Лекари от ВМА трансплантираха едновременно черен дроб и бъбрек
Александра Начева с бронзов полет в Бирмингам! Втори медал за България на европейското първенство в Бирмингам