Увеличава се броят на заразените с Нова Загора. По информация на БНТ, 14 души са в Университетската болница в Стара Загора.
Предприятията в областта не работят, извършва се многостепенна дезинфекция, обясниха от РЗИ. На работниците с отрицателен PCR тест се осигуряват високозащитни облекла.
7 са новите случаи на заразени от Сливен. Към момента, от направените тестове на всички 118 служители от общинската болница, 4 са положителни.
В Ямбол пък бяха регистрирани 4 ферми с ку треска. Заболяването се предава и на хората, но не е опасно, има ваксина за него.
Автор: Румяна Стефанова
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста