Под ръководството на Окръжна прокуратура – Перник се води разследване по образувано досъдебно производство за незаконно държане на наркотични вещества, съобщиха от прокуратурата.
Вчера около 18.00 ч. след постъпила оперативна информация е извършен оглед на територията на бившия стъкларски завод в град Перник. На първия етаж на сградата е открита добре оборудвана оранжерия за отглеждане на растения от рода на конопа.
На площ от около 200 квадратни метра били разположени 1026 саксии с растения в различен стадий на развитие.
На място са установени и задържани две лица. От направена справка е видно, че спрямо тях се води наказателно производство в Софийски градски съд за отглеждане на растения от рода на конопа и държане на наркотични вещества с цел разпространение.

Снимки: БГНЕС
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите