Затруднения на граничен пункт "Калотина" при влизане в България. Наш зрител се обади, че е чакал часове, за да премине с автомобила си.
Максим Шилов обясни, че е чакал повече от шест часа. Трафикът е бил доста интензивен, но винаги по това време от годината е така на "Калотина", допълни той.
"Също така поради това, че там има представители на РЗИ да проверяват пътуващите относно ковид мерките, се създава доста напрежение и доста чакане на самия пункт, което изнервя самите пътуващи", разказа той.
По думите му служителите на РЗИ не са били достатъчни като брой, за да проверяват по-бързо и да осигуряват по-бързото преминаване.
"Те ходеха на зиг-заг между колите да проверяват самите ваксинационни сертификати и ковид тестове", каза българинът.
След границата също самото придвижване до отсечката на магистралата е затруднено заради лошите пътища.
Максим Шилов, който идва от Англия, допълни, че през Европа придвижването е нормално и няма такива опашки.
Заради огромните опашки временно се ограничава движението по магистрала "Европа" в посока "Калотина" в участъка Сливница - "Калотина", съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Ограничението ще важи до нормализиране на трафика.
Разследват от убийство до ритуално самоубийство на трима мъже до хижа “Петрохан”
Прокуратурата разследва изтичането на видеа от процедури по лазерна епилация в Бургас