ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Разследват смъртта на 54-годишна жена от Благоевград след ваксинация

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
13388
Чете се за: 02:15 мин.
Здраве
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      54-годишна жена почина след усложнения от COVID-19 в Многопрофилната болница в Благоевград. Според нейни близки 10 дни преди фаталния изход жената си е поставила ваксина на "Астра Зенека", като преди това си е направила и PCR тест, който бил отрицателен. Според лекари усложненията и смъртта нямат общо с поставената ваксина.

      Тинка Шопова е начална учителка в училището в град Рила. Предвид ежедневните ѝ срещи с деца, решила да се ваксинира.

      Тя преди 10 дни я беше направила, значи на 26 февруари първата фаза на ваксинирането и след 10 дни получава това нещо, за 4 часа става. Оток на белия дроб, съсирване на кръвта, отделно имаше оток на червата и изобщо целият организъм ѝ беше засегнат", заяви Василка Георгиева, племенница на починалата.

      Заради влошеното ѝ състояние жената постъпва за лечение в болницата в Благоевград.

      "Постъпва в тежко състояние, единият дроб личи от скенера, че почти го няма, значи увреден от ковида, положителен тест PCR и след това умира жената. Значи изключено е това да се случва от ваксина", заяви д-р Огнян Митев, директор на болницата в Благоевград.

      Ден преди да си постави ваксината PCR тестът на починалата учителка е бил отрицателен.

      "Тя е била в инкубационния период, тя е била заразена, но без симптоми и много бързо след това се е развила болестта", допълни д-р Митев.

      Роднини на починалата учителка разказаха, че не е имала никакви хронични заболявания. Страдала е единствено от високо кръвно налягане, за което редовно приемала лекарства. От Регионалната здравна инспекция в Дупница, където е поставена ваксината на починалата, отказаха да дадат повече информация по случая.

      Автор: Йорданка Бакалска

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?