РБ Лайпциг надви 10 от Борусия Дортмунд като гост за девети успех в Бундеслигата

23:31, 09.12.2023
лайпциг надви борусия дортмунд гост девети успех бундеслигата

РБ Лайпциг победи Борусия Дортмунд с 3:2 като гост в един от най-интригуващите мачове от 14-ия кръг в германската Бундеслига.

На "Сингал Идуна Парк" срещата започна кошмарно за домакините, които още в 15-ата минута останаха с човек по-малко след изгонването на Матс Хумелс с директен червен картон за нарушение като последен в отбраната на "жълто-черните", а малко след изтичането на първия половин час игра Рами Бенсебайни си отбеляза автогол, за да даде аванс на "биковете".

Отборът на Дортмунд, макар и с човек по-малко, намери сили да отговори и дълбоко в добавеното време стигна до равенството чрез Никлас Зюле.

След почивката обаче отново гостите излязоха напред в резултата с попадение на Кристоф Баумгартнер в 54-ата минута, а в добавеното време на двубоя Юсуф Поусен беше точен за 3:1.

В 93-ата минута Никлас Фюлкруг все пак върна надеждите на домакините, но в крайна сметка неговият гол не се оказа нищо повече от почетен, който фиксира и крайното 3:2 в полза на Ред Бул Лайпциг.

С тази победата футболистите на Марко Розе събраха 29 точки на 4-ото място в подреждането, докато вестфалци са 5-и с 25 пункта.

Над 130 деца от България, Турция и Северна Македония се включиха в турнира по борба в памет на Никола Петров
Гол с пета в добавеното време донесе драматичен успех на Аталанта в дербито с Милан