РБ Лайпциг с гръмка победа срещу Щутгарт

12:41, 21.08.2021

Разенбалшпорт Лайпциг записа първа победа през сезон 2021/22 в немската Бундеслига, след като надигра на своя "Реб Бул Арена" отборът на Щутгарт с убедителното 4:0.

Успехът беше дебютен и за новия наставник за тима от Лайпциг Джеси Марш, който замени на поста Юлиян Нагелсман, но на старта на сезон допусна загуба от Майнц.

Вчера обаче РБ Лайпциг се реваншира по най-добрия възможен начин на своите фенове, вкарвайки четири гола на Щутгарт.

Унгарският национал Доминик Собослай даде тон за головото шоу, откривайки резултата с прекрасен диагонален изстрел в 38-ата минута.

Секунди след началото на втората част Емил Форсберг удвои аванса на домакините, а в 52-ата минута, отново Собослай направи преднината на РБ Лайпциг класическа, вкарвайки директно от пряк свободен удар.

Крайното 4:0 оформи португалецът Андре Силва от дузпа в 65-ата минута.

В класирането РБ Лайпциг вече има 3 точки, които временно изкачват тима до 3-то място, докато със същия актив Щутгарт заема 7-ма позиция.