РБ Лайпциг се класира за исторически първи полуфинал в Лига Европа

лайпциг класира исторически първи полуфинал лига европа
21:44, 14.04.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на РБ Лайпциг е първият полуфиналист в тазгодишното издание на Лига Европа. В мач-реванш от четвъртфиналите на втория по сила европейски клубен турнир, "биковете" се наложиха с 2:0 като гости на Аталанта и с общ резултат 3:1 продължават напред.

Германският тим откри резултата на стадиона в Бергамо в 18-ата минута. Конрад Лаймер получи топката в средата на терена, напредна по десния фланг и нахлу в наказателното поле, където пусна успореден пас на голлинията към непокрития Кристофър Нкунку, който безпроблемно реализира.

Четири минути преди края на срещата вратарят на Аталанта Хуан Мусу фаулира голмайстора Нкунку в наказателното поле и РБ Лайпциг получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана потърпевшия Нкунки, който за втори път в срещата прати кълбото във вратата за крайното 2:0.

По този начин съставът на Доменико Тедеско се класира за първи път в историята си за полуфиналите в Лига Европа, където ще се изправят срещу победителя от двойката Глазгоу Рейнджърс и Брага.